Skip directly to content

Pfizer ve Toplum

Topluma Saygı, Pfizer'in Vazgeçilmez Bir Şirket Değeridir

Toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk Pfizer’in vazgeçilmez bir değeri ve geleneğidir. Pfizer kendisini faaliyet gösterdiği ülkenin ve içinde yaşadığı toplumun ayrılmaz bir parçası ve katılımcı üyesi olarak görür. Bu anlamda da toplumun ihtiyaçlarına her zaman duyarlıdır. Yaşamın daha iyiye gitmesi Pfizer için önemlidir ve Pfizer buna katkıda bulunmak için çalışır.

1957’den beri de Türkiye’de faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin temel değerlerinden biri olan “topluma saygı” ilkesi doğrultusunda yarım asrı aşkın süredir toplumsal projelere imza atmaktadır. Pfizer Türkiye, eğitim ve sağlık odaklı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında son 10 yıl içinde 8 milyon TL’nin üzerinde nakdi katkı ve ilaç desteği sağlamış; hayata geçirdiği projelerle 80.000’den fazla kişinin hayatına dokunmuştur.

Pfizer Türkiye yürüttüğü projelerde, aralarında TEGV, TEV, TOG, TOÇEV, Bir Dilek Tut ve AKUT’un da bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaktadır.

Pfizer Türkiye, sağlık ve eğitim odaklı faaliyetlerinde, bilgisayar, mobilya, çeşitli malzeme ve ekipman bağışları, ilaç yardımı, yetkili kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirilen sağlık taramaları, doğal afetler sonrası sağlanan yardımlar, engelliler ile dayanışma gibi geniş bir yelpazede çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Pfizer Çalışanlarının Katkılarını Destekliyor

Pfizer, “Birebir Destekleme Sistemi” uygulayarak çalışanların topluma yaptığı bireysel katkıları destekler. Bu yöntemle hem yapılan yardım miktarının hem de şirket için sosyal sorumluluk bilincinin artması sağlanmış olur.