• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

Bulunduğunuz Sayfa : Ana Sayfa / Pfizer Türkiye’ye yeni Aşı İş Birimi Direktörü

Pfizer Türkiye’ye yeni Aşı İş Birimi Direktörü

Pfizer bünyesinde Hastane Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapmakta olan Tolga Uluışık, Nisan 2015 tarihi itibariyle Pfizer Türkiye Aşı İş Birimi Direktörü olarak atandı.

26 Mayıs 2015, İstanbul Pfizer’de önceki görevlerinde birçok başarıya imza atan Tolga Uluışık, sırasıyla Ürün Müdürlüğü, Kurumsal Strateji Müdürlüğü, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü gibi birçok stratejik pozisyonda organizasyonun gelişimine önemli katkılar sağladı.

Pfizer Türkiye Aşı İş Birimi Direktörü Tolga Uluışık yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer’de bizler, aşı uygulamalarının yaygınlaştırılmasıyla yaşam süresinin ve kalitesinin büyük ölçüde iyileştirilebileceğine inanıyoruz. Sadece zatürre sebebiyle dünyada her yıl 1,5 milyon çocuk ölüyor. Türkiye de çok değil daha 10 yıl önce, bu konuda az gelişmiş ülkeler seviyesindeydi. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın kapsamlı Ulusal Aşı Programı ile son on yılda çocuk aşılamasında çok büyük başarılar sağlandı. Pfizer olarak, aynı başarının erişkin aşılamasında da sağlanacağına inanıyoruz. Pfizer’in yenilikçi aşılarının kullanımının yaygınlaştırılması ve Türkiye’deki yüksek teknolojiye dayalı aşı üretim kapasitesi varlığının artırılması konusunda destek olacağım için mutluluk duyuyorum.”

Tolga Uluışık hakkında
2002’de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Tolga Uluışık, kariyerine Anadolu Grubu’nda İç Denetim Uzmanı ve CEO Asistanı olarak başlamıştır. Sonrasında aynı grup bünyesinde yer alan Coca-Cola İçecek’te Zincir Müşteriler Satış Yöneticisi olarak çalışan Uluışık, Pfizer ailesine Nisan 2007’de Onkoloji/Merkezi Sinir Sistemi Proje Yöneticisi olarak katılmıştır. Ocak 2008’de Ürün Müdürü olarak atanmış, Mayıs 2011 itibariyle Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev almıştır. Aralık 2011’de Kurumsal Strateji Müdürü ve Haziran 2012’de Solunum ve Üroloji Takımı Grup Pazarlama Müdürü sorumluluklarını alan Tolga Uluışık, Mayıs 2013 ve Ocak 2014 arasında inflamasyon grubundan sorumlu EURIT Bölgesi Marka Lideri olarak görev yapmıştır. Tolga Uluışık, son olarak Ocak 2014’den bu yana Hastane Takımı Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.