Skip directly to content

Pfizer Türkiye yine “En Gözde İlaç Şirketi”!

Bloomberg Businessweek Türkiye'nin üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye'nin En Gözde Şirketleri” araştırmasında Pfizer Türkiye ilaç şirketleri arasında bu yıl yine birinci, tüm sektörlerde ise geçtiğimiz seneye göre bir basamak yükselerek 11. sırada yer aldı. 14 binden fazla öğrencinin katıldığı araştırmada gençlerin en beğendiği ilaç şirketi bir kere daha Pfizer oldu.

4 Temmuz 2011, İstanbul– Bloomberg Businessweek Türkiye'nin Realta Danışmanlık ile işbirliği çerçevesinde bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye'nin En Gözde Şirketleri” araştırmasında Pfizer Türkiye ilaç şirketleri arasında bu yıl yine birinci, tüm sektörlerde ise geçtiğimiz seneye göre bir basamak yükselerek 11. sırada yer aldı.

Türkiye'nin En Gözde Şirketleri araştırmasına 101 farklı üniversitede öğrenim görmeye devam eden 14 bin 215 öğrenci katıldı. Araştırma yeni neslin değişen beklentilerine ve onlara ayak uydurabilen şirketlerin sırlarına ışık tuttu.

Üniversite öğrencilerinin şirket seçimlerinde etkili olan ilk 3 bilgi kaynağı sosyal ağlar, basında firma ile ilgili yer alan haberler ve şirkette çalışan kişiler olarak belirlend

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi Pfizer’in lider işveren seçilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Pfizer Türkiye olarak, ilaç şirketleri arasında üniversite öğrencileri tarafından şirket tercihinde ilk sırada gösterilmemizden ötürü gurur duyuyoruz. Bu başarıda yenilikçi insan kaynakları projelerimizin, değişen trendleri hızla benimsememizin, insanı odağa koyan İK anlayışımızın ve elbette işinin uzmanı ve yaratıcı İK ekibimizin payı büyük. Gelecek yıllarda başarımızı artırarak devam ettireceğimizden şüphe duymuyorum.”

Pfizer, geçtiğimiz yıl Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından üçüncü kez verilen “İnsan Yönetimi Ödülleri”nde 150’yi aşkın şirket arasından sıyrılarak, 3 kategoride Türkiye’nin en başarılı ilk üç şirketinden biri olmuş, online iş arama portalı kariyer.net’in “İnsana Saygı” ödülüne de daha önce 3 kez layık görülmüştü. Pfizer, ayrıca Capital dergisi tarafından bugüne kadar 9 kere Türkiye’nin “En Beğenilen İlaç Şirketleri”nden biri seçildi.