Skip directly to content

Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dr. Kemal Kendir oldu

2018 yılından bu yana Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve Pfizer Aşı Medikal Organizasyonunda Aşı Medikal Direktörü rolünü başarıyla yürüten Dr. Kemal Kendir, yeni görevinde Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapacak.

pfizer_medikal_direkt%C3%B6r%C3%BC_dr_kemal_kendir_1.jpg
1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Kemal Kendir, pazarlama ve yönetim alanında MBA eğitiminin yanı sıra Washington Üniversitesi'nde Farmakoekonomi alanında yüksek lisans yaptı.

Pfizer Türkiye Ülke Medikal Direktörü Dr. Kemal Kendir yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Pfizer’de bizler “bilim kazanacak” ilkesiyle çalışıyoruz. Amacımız bilimi ve global kaynaklarımızı kullanarak insanların yaşamlarını uzatmak, hastalarımızı anlamlı biçimde iyileştiren ve onların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler geliştirmek. Tecrübemizi ve kaynaklarımızı, bilimin öncülüğü ve işimize olan tutkumuzla birleştirerek, hastaların hayatını temelden değiştirmeyi hedefliyoruz.

Bir tıp doktoru olarak böyle büyük bir amacın parçası ve Pfizer’in bir üyesi olmaktan dolayı onur duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

www.pfizer.com.tr