• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri Elda Sevevi oldu

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Lideri Elda Sevevi oldu


1998 yılında Pfizer ailesine katılan, 2016’dan bu yana Pfizer Türkiye Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini başarıyla sürdüren Elda Sevevi, 1 Ağustos itibariyle yeni görevinde Pfizer Türkiye Biopharma Operasyonları Liderliğini üstlenecek.

Elda Sevevi, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1998 yılında Pfizer ailesine ürün müdürü olarak katıldı. Bu sürede ürün müdürü, proje yöneticisi, satış temsilcisi ve pazarlama müdürü gibi pek çok görev ve sorumluluk üstlendi. Sevevi, 8 yıl tam zamanlı çalışmanın ardından, çocuklarını okul çağına gelene kadar kendisi büyütmek istediği için Pfizer Türkiye’de bir süre yarı zamanlı çalıştı. Bu yenilikçi yaklaşım, hem kendisi hem de Pfizer adına verimli oldu ve tüm sektör için de bir örnek çalışma modeli oluşturdu. Beş yılın ardından, Pfizer’de tam zamanlı çalışmaya yeniden döndü. 2016 yılından bu yana Dahili Uzmanlıklar İş Birimi Liderliğini üstlendi. Şimdiye kadar değişim yönetimi, takım ve strateji oluşturmada önemli rol oynayan, birçok meslektaşına koçluk yapan ve başarılı pazarlamacılara ve yöneticilere dönüşmelerine yardımcı olan Elda Sevevi’nin, liderlik ettiği önemli adımlar arasında, Dahili Uzmanlıklar Türkiye iş biriminin büyüme sürecini kurmak ve geliştirmek, dijital dönüşümüne öncülük etmek yer alıyor. Sevevi, kariyeri boyunca Pfizer Türkiye'nin kültürel dönüşüm, öğrenme ve geliştirme projelerinde de önemli katkılarda bulundu.

Elda Sevevi yeni görevi hakkında şunları söyledi: “1998 yılından beri Pfizer Türkiye’nin bir üyesiyim. Son olarak Biopharma Operasyonları Liderliği görevini üstlenmenin gururunu yaşıyorum. “Lider Okulu” olan Pfizer, insan kaynağı politikalarını da bu değer doğrultusunda örüyor ve çalışanlarına bireysel gelişim, yüksek performans ve başarı için her türlü olanağı yaratıyor. Pfizer’in bir parçası olmaktan her zaman sonsuz bir mutluluk duyuyorum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.