• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer Türkiye, başarılı yöneticilerini global pozisyonlara transfer etmeye devam ediyor

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer Türkiye, başarılı yöneticilerini global pozisyonlara transfer etmeye devam ediyor

​​​​​​​

Pfizer Türkiye’nin yurtdışına gönderdiği yöneticiler arasına bir isim daha katıldı. Dr. Bülent Tayşi, Pfizer Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörlüğüne getirildi.

11 Temmuz 2011, İstanbul – Dr. Bülent Tayşi, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesindeki 30’dan fazla ülkede aşı işinin medikal yönetiminden sorumlu olan Tayşi, aynı zamanda medikal alanda Pfizer’in bölgesel bir pozisyonuna getirilen ilk Türk yönetici.

Pfizer Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşılardan Sorumlu Medikal Direktörü Dr. Bülent Tayşi, atamayla ilgili şöyle dedi: “Pfizer bünyesinde Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesi Aşı Takımı olarak görev yapıyoruz ve 30’u aşkın ülkeden sorumluyuz. Bölge çapında medikal stratejilerin oluşturulması ve uygulanması yanında tecrübe paylaşımı sağlamak öncelikli sorumluluğum. Bölge ülkelerinde aşılarla ilgili bilgi ve tecrübe düzeyinin ülkemizdekine benzer düzeye getirilmesi en öncelikli amaçlarımız arasında yer alıyor. Türkiye’de aşı konusunda edindiğimiz ciddi bilgi birikimini ve deneyimini aktarmama olanak sağlayacak bu görevi üstlenmekten büyük mutluluk duyuyorum.”

Halen global pozisyonlarda Pfizer Türkiye’nin yetiştirdiği 30’un üzerinde yönetici bulunuyor. Yenilikçi İK uygulamaları, eğitim ve gelişim programlarıyla çalışanlarını destekleyen Pfizer Türkiye hem global Pfizer ağı hem de ilaç sektöründe “Lider Okulu” olarak tanımlanıyor.

Dr. Bülent Tayşi hakkında

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimi aldıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını tamamlayan Dr. Bülent Tayşi, Centers for Disease Control and Prevention (CDC), Quintiles Transnational, Roche, Wyeth ve Pfizer gibi pek çok uluslararası kurumda çeşitli görevlerde bulundu. 2009 Aralık ayında Pfizer Türkiye’ye katılan Tayşi, burada yine aşı alanında çalışıyordu. 2010 yılından beri Avrupa Gelişen Pazarlar Aşı ekibinde yer alan Tayşi, konjuge pnömokok aşısının Türkiye ulusal aşı programına dahil edilmesi sürecinde aktif rol oynadı.

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.