Skip directly to content

Pfizer Türkiye’ye 5 Uluslararası Ödül Birden!

Her yıl verilen W.E. Upjohn Ödüllerine bu sene 5 ödülle Pfizer Türkiye damgasını vurdu. W.E. Upjohn Ödülü, Pfizer’in dünya çapında faaliyet gösterdiği 150'den fazla ülkedeki çalışanlar arasından, üstün katkılarıyla Pfizer’in hekim ve hastalara en iyi hizmeti sunma misyonuna destek sağlayan Pfizer çalışanlara veriliyor.

21 Ocak 2014, İstanbul Pfizer Türkiye, 2013 yılında tüm dünyada üstün başarı gösteren çalışanlara verilen W.E. Upjohn Ödüllerinden beşini toplamayı başardı. Pfizer Türkiye böylece global arenada önde gelen konumunu bir kez daha kanıtlayarak sektörde ve Pfizer dünyasında lider okulu olarak kazandığı haklı ününü pekiştirdi.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal ödüllerle ilgili “Bize bu ödülleri getiren Pfizer çalışanları ortak bir amaç doğrultusunda hareket ederek hekim ve hastalara en iyi hizmeti sunmaya odaklandığımızı bir kez daha göstermiş oldular. Başarısının ardındaki gücün çalışanları olduğunun bilincinde bir şirket olarak şimdiki ve gelecekteki başarımızın kaynağının da çalışanlarımız olacağına inanıyoruz. Ülkemizde toplam 1000’e yakın Pfizer’li ile Türkiye’de daha sağlıklı bir yaşam için birlikte çalışıyor ve Pfizerli olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarıyı elde etmemize yardımcı olan tüm arkadaşlarımızı ve birlikte çalıştıkları takımları tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Ödül, adını Pfizer’in bünyesine kattığı şirketlerden olan Upjohn Company’nin kurucusu Dr. William E. Upjohn’dan alıyor. 1938’den bu yana bir gelenek olarak sürdürülen Upjohn Ödülleri, Upjohn Company içerisinde bir çalışanın alabileceği en üst seviyedeki ödül olarak şirket içinde önemli bir değer taşıyor. 2013’te bu önemli ödüle layık görülen Pfizer Türkiyeliler ve görevleri şöyle sıralanıyor:

Pfizer Global Tedarik İş Geliştirme Müdürü Devrim Çavuşoğlu Pfizer’in Suudi Arabistan operasyonunun kuruluşundaki liderliği ve İstanbul fabrikası başta olmak üzere Gelişen Pazarlar Operasyon Birimi fabrikalarındaki Kalite, Tedarik, BT, İş Sağlığı ve Güvenliği ve İK gibi ilgili birimlerle çalışmaları ile; Bölgesel BT Direktörü Ceren Doğan Pazarlama ve Bilişim Teknolojiler (BT) işbirliği ile geliştirilerek 13 pazarda uygulamaya konan yeni, etkili, kullanışlı bir dijital kanaldan büyük sağlık profesyoneli gruplarına ulaşmayı sağlayan Sanal Kongre platformu ile; Kurumsal ve Pazarlama Etkinlikleri Takımı Lideri Müge Özdemir takım içerisinde Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD) ve Sağlık Bakanlığı ile yakın işbirliğinin yanı sıra hukuk ve BT ile beraber Türkiye’deki uyum ortamını başarıyla şekillendirmesi sayesinde; Onkoloji Kıdemli Medikal Müdürü Uz. Dr. Güneş Aksoy, Medikal ve Pazarlama bölümleri liderliğinde farklı disiplinlerle akciğer kanseri hastalarında uygun ALK testi ve tedavi protokolleri konularında oluşturduğu bilinçlendirme programı ile; Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin, liderliğindeki Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim takımının Prof. Dr. İsmail Tufan, Nebil Özgentürk gibi isimlerin desteğini alarak gerçekleştirdiği yazılı, görsel ve online mecralarda başarılı sonuçlar alan Sen Çok Yaşa kampanya lansmanı ile ödüle layık görüldü.