• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer Gelişen Asya Aşı Medikal Liderliğine Op. Dr. Egemen Özbilgili atandı

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer Gelişen Asya Aşı Medikal Liderliğine Op. Dr. Egemen Özbilgili atandı


10 yıldır Pfizer ailesinin bir üyesi olan ve 2019’dan beri Pfizer Türkiye Medikal Direktörü rolünü başarıyla sürdüren Op. Dr. Egemen Özbilgili, yeni görevinde Pfizer Gelişen Asya Aşı Medikal Liderliğini üstlenecek. Op. Dr. Özbilgili, çalışmalarını Singapur’da sürdürecek.

2006 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Egemen Özbilgili, Kasım 2011’de Taksim Hastanesi’ndeki 5 yıllık ihtisasını tamamlayarak Genel Cerrah unvanı aldı. Ocak 2012’de Pfizer ailesine medikal müdür olarak katıldı ve kısa bir süre sonra Aşı Medikal Takımı’na geçerek Pfizer Türkiye’deki Ulusal Bağışıklama Programı Çalışma Grubu’nun liderliğini üstlendi. 2016’da aynı alandan sorumlu kıdemli medikal müdür olarak atandı. 2015 yılından itibaren Türkiye’deki görevine ek olarak Pfizer İsrail Aşı Medikal Takımı’na liderlik etti. Op. Dr. Özbilgili, 2018 tarihinden itibaren Pfizer Türkiye Onkoloji Ülke Medikal Lideri olarak görev yaptı. 2019 yılından bu yana Pfizer Türkiye Medikal Direktörlüğü görevini üstlenen Op. Dr. Egemen Özbilgili, Pfizer Gelişen Asya Aşı Medikal Lideri olarak çalışmalarını Singapur’da sürdürecek. 


Op. Dr. Egemen Özbilgili yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “Pfizer’de bizler bilimi ve global kaynaklarımızı insanların yaşamlarını uzatan ve onları anlamlı biçimde iyileştiren tedaviler sunmak için kullanıyoruz. Tecrübemizi ve kaynaklarımızı, bilimin öncülüğü ve işimize olan tutkumuzla birleştirerek, çığır açan yeniliklerle hastaların hayatını temelden değiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu çok anlamlı amacın ve Pfizer’in bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum.” 
​​​​​​​
​​​

Pfizer Hakkında: 

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor. www.pfizer.com.tr

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.