Skip directly to content

Pfizer beşinci kez “İnsana Saygı” Ödülü aldı

Kariyer.net ana sponsorluğunda düzenlenen İnsana Saygı Ödülleri’nde bu yıl Pfizer beşinci kez ödüle layık görüldü. 2014 İnsan Kaynakları Zirvesi’nde sahiplerini bulan İnsana Saygı Ödülleri, Kariyer.net aracılığıyla ilanı yayımlanan firmaların yapılan başvuruları yanıtlama oranına göre verildi.

25 Şubat 2014, İstanbul İnsan kaynakları alanında yürütülen başarılı çalışmaları öne çıkarmak amacıyla verilen ”13. İnsana Saygı Ödülleri”, 17. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde sahiplerini buldu. Ödüller 10.000’in üzerinde başvuru alan ve bu başvuruların yüzde 99’undan fazlasını 21 gün içinde, adaya özel olarak yanıtlayan firmaların yanı sıra en çok istihdam yapan, en çok başvuru alan firmalara verildi. Pfizer 2013 yılı içerisinde 65.000 başvuru alarak bu limitin çok üzerine çıktı. Pfizer yüksek başvuru rakamına rağmen yapılan başvurulara yüzde 99’un üzerinde cevaplama başarısı göstererek “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görüldü.

Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları politika ve uygulamalarında benimsediği ‘İnsana Saygı’ yaklaşımı sonucunda sadece çalışanlarına değil, çalışan adaylarına da önem verdiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Pfizer Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü Bahar Özen Şansal “Pfizer Türkiye, İK süreçlerini ve uygulamalarını, insana verdiği değer ile şekillendirdiğini bir kez daha ortaya koydu. İK vizyonunu ‘Önde Gelen İşveren’ olarak benimsemiş bir şirket olarak biz de, başarımızın ardında yatan en önemli faktörün, çalışanlarımız olduğunun ve gelecekteki başarımızın kaynağının da geleceğin Pfizerlileri olacak çalışan adayları olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle insana verilen değer Pfizer başarısının ardındaki en önemli unsurdur. Şirketimizin bu ödüle layık görülmüş olmasından dolayı İnsan Kaynakları ekibi olarak gurur duyuyoruz” dedi.