• Kullanım Koşulları

 • Aydınlatma Metni

 • Site Haritası

 • Bize Ulaşın

 • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

 • Gizlilik Politikası

 • Çerez Politikası

 • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer’in pnömokok aşısı Prevenar 13 sektörün en saygın ödülü “Prix Galien”e layık görüldü!

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer’in pnömokok aşısı Prevenar 13 sektörün en saygın ödülü “Prix Galien”e layık görüldü!

​​​​​​​

Prevenar 13, her yıl sağlık alanındaki bilimsel yenilik ve gelişmeleri teşvik etmek ve bu alandaki başarıları onurlandırmak üzere verilen ve ilaç sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ABD Prix Galien Ödüllerinde “En İyi Farmasötik Ürün” seçildi.

İlaç sektörünün en saygın ödülü olarak görülen ve bu yıl 5. kez verilen Prix Galien Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Aralarında 7 Nobel Tıp ödülü adayının ve bir Nobel Barış Ödülü sahibinin de bulunduğu komite tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu, Pfizer’in 13 pnömokok serotipinden korumaya yardımcı pediyatrik aşısı Prevenar 13 “En İyi Farmasötik Ürün Ödülü”ne layık görüldü.

Türkiye’de ruhsatlı olarak kullanımda bulunan Prevenar 13, 2011 yılından itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı aşı takviminde yerini almakta. Bebek ve çocukların zatürre başta olmak üzere pnömokok hastalıklarına karşı korunmasında kullanılan Prevenar 13 dünyada sadece ABD ve İrlanda’daki tesislerde üretiliyor. Pfizer, dünyanın en komplike biyoteknolojik ürünlerinden biri olarak görülen bu aşının ülkemizde de üretilmesi için gerekli teknoloji transferine başladı. Böylece Türkiye, dünyadaki üçüncü büyük üretim merkezi olurken, aynı zamanda sadece kendi ihtiyacını karşılamak için aşı üretimi yapan ilk ülke konumuna gelecek.

Prix Galien Ödülleri hakkında
Prix Galien Ödülleri, ilaç sektöründe Nobel Ödülüne eşdeğerde en büyük ödül olarak kabul edilmektedir. Prix Galien Vakfı, ilk kez Fransız eczacı Roland Mehl tarafından 1970 yılında kurulmuş ve ödüller Eylül 2007’de Amerika Birleşik Devletleri’nde verilmeye başlanmıştır. Nobel Barış Ödülü sahibi Profesör Elie Wiesel tarafından yönetilen jürinin üyeleri arasında Nobel Tıp Ödülü adayı 7 uzman bulunmaktadır. Prix Galien ABD Ödülleri hakkında detaylı bilgi için www.galienfoundation.org.

Referanslar

 1. Press Release: Excellence in Scientific Innovation and Humanitarian Efforts Honored at 2011 Prix Galien Award Ceremony; http://www.prix-galien-usa.com/_pdf/2011PrixGalienWinnerRelease.pdf [02.11.2011]
 2. Prevenar Kısa Ürün Bilgisi; http://www.pfizer.com.tr
  [PRE 11-18 / Kasım 2011]
SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.