• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Pfizer’e yeni Ruhsatlandırma Müdürü

Gaucher hastalığı nedir?

Pfizer’e yeni Ruhsatlandırma Müdürü

​​​​​​​

Pfizer Türkiye’nin yeni Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop oldu.

03 Aralık 2012, İstanbul - Pfizer Türkiye Hayvan Sağlığı’nın herkesin katılımına açık olarak 8 yıldır aralıksız düzenlediği PetStar Takvim Yarışmasına 23 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek. Katılımcıların ve jürinin oylarıyla dereceye giren sevimli yıldızlar 2013 Pfizer PetStar takviminde yıl boyu hayvan dostlarıyla birlikte olacak.

Pfizer ailesine, WorldWide Regulatory Strategy (WRS) ekibinin Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan Sinem Geçin Altıntop, son birkaç yıldır GSK’da ruhsatlandırma ekibini yönetmekteydi. Bunun yanında farklı ilaç firmalarında da deneyimi olan Sinem Geçin Altıntop’un Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi bulunuyor.

Sinem Geçin Altıntop, Pfizer ilaçlarının Türkiye’de kullanıma sunulabilmesi ve daha çok sayıda hastaya tedavi imkanı sağlanması için T.C. Sağlık Bakanlığı başvuru ve onay süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor: “Ruhsatlandırma gibi alanlardaki politikalar araştırmacı ilaç sektörü için son derece büyük önem taşımaktadır. Tüm bu çalışmalar, ülkemizdeki hastaların, gelişmiş ülkelerin hastaları düzeyinde tedavilere ve en doğru ve en güvenilir biçimde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve eczanelerde satışa sunulan ilaçlara erişebilir olmaları için yapılmaktadır. Bu yöndeki çalışmalarıma yarım asrı aşkın süredir ülkemizde üretim yapan ve uluslararası birikim ve deneyimini ülkemizin hizmetine sunmakta olan Pfizer Türkiye’de devam edecek olmaktan dolayı heyecan duyuyorum.”

Sinem Geçin Altıntop Hakkında

1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Sinem Geçin Altıntop, 1997 yılında aynı üniversitenin Polimer Bilim ve Teknolojileri dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1997’ de Hoechst AG Türkiye, Ruhsatlandırma Bölümünde başlayan Sinem Geçin Altıntop, 2002 yılında GlaxoSmihtKline Dubai’de Körfez Ülkelerinde Sorumlu Ruhsatlandırma Departmanında Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev aldı. 2003- 2008 yılları arasında Sanofi Aventis Türkiye’de Ruhsatlandırma Uzmanı ve Fiyatlandırma Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2008 - 2012 tarihlerinde GlaxoSmithKline’da Ruhsatlandırma Müdürü olarak görev yapmış olan Sinem Geçin Altıntop 1 Ağustos 2012 itibariyle Pfizer Türkiye’de Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır.

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.