Skip directly to content

Pfizer’in Yeni İş Geliştirme ve Strateji Müdürü Tulpar Demirbilek Oldu

Kariyer yaşamı boyunca daha önce de Pfizer’de çeşitli kademelerde görev almış bulunan Tulpar Demirbilek, Pfizer’in yeni İş Geliştirme ve Strateji Müdürü oldu.

6 Kasım 2013, İstanbul - Pfizer’in iş ihtiyaçları ve global yapılanmasına paralel olarak tek departmanda birleştirilen “Kurumsal Strateji” ve “İş Geliştirme” divizyonlarının başına eski bir Pfizerli olan Tulpar Demirbilek getirildi. Tulpar Demirbilek 11 sene boyunca farklı fonksiyonlarda ve ülkelerde kazandığı Pfizer tecrübesi ve toplamda 18 senelik iş deneyimine sahip bir yönetici.

Tulpar Demirbilek yeni göreviyle ilgili şöyle konuşuyor: “Pfizer, dünyanın lider sağlık ve yaşam bilimleri şirketlerinin başında geliyor. Kariyerimin ilk basamaklarından bu yana Pfizer bünyesinde çalışmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yeni görevimde, ekip arkadaşlarımın da desteğiyle Pfizer ailesine farklı değerler ile katkıda bulunmak için çalışacağım.”

Tulpar Demirbilek Hakkında

İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesinden 1991 yılında mezun olmuş ve 1994 yılında University of San Francisco’da İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1995 yılında Pfizer’e Ticari ödemeler uzmanı olarak katılmış, sırasıyla Proje Yöneticiliği, Ürün Müdürlüğü görevlerini üstlendikten sonra 2003–2006 tarihleri arasında Kıdemli Pazarlama Yöneticisi olarak Pfizer New York’ta çalışmıştır. Pfizer’den ayrıldıktan sonra Management Center’da Danışman ve İzmir Kent Sağlık Grubu’nda Uluslararası Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır. 2010-2013 arasında Actando Global SAS firmasında Kıdemli Danışman olarak görev yapan Demirbilek, halen Pfizer Türkiye’de İş Geliştirme ve Strateji Müdürü olarak çalışmaktadır.