Skip directly to content

Pfizer’in doğusu ve batısı iki Türk'e emanet!

Pfizer’in yeni global yapılanması doğrultusunda gerçekleşen atamalar kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgenin doğusu ve batısı iki Türk’e emanet edildi. Haluk Karabatak Avrupa Yerleşik Ürünler İş Birimi Güneydoğu Avrupa Lideri, Çağlar Ceritoğlu ise Avrupa Yerleşik Ürünler İş Birimi - Kafkaslar ve Orta Asya Lideri görevlerine getirildi.

8 Temmuz 2014, İstanbul, Pfizer’de yapılan son atamalar kapsamında, Haluk Karabatak, Yerleşik Ürünler İş Birimi - Güneydoğu Avrupa Lideri (GEP South Eastern Europe Lead) olarak atandı. Haluk Karabatak, yeni görevinde Slovenya, Bulgaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Moldova ve Kosova’nın dahil olduğu 10 ülkenin yönetiminden sorumlu olacak.

Çağlar Ceritoğlu ise Yerleşik Ürünler İş Birimi - Kafkaslar ve Orta Asya Lideri (GEP CauCAR Lead) görevine getirildi. Çağlar Ceritoğlu, içinde Kazakistan’ın da bulunduğu, Azerbaycan’dan Moğolistan’a kadar uzanan bölgede, 3 milyar dolarlık bir pazarda 10 ülkenin yönetiminden sorumlu olacak.

Pfizer Türkiye organizasyonun yetiştirdiği önemli yeteneklerin bölgesel rollere atanması, Türkiye’nin Pfizer içerisindeki lider okulu olarak ününü daha da pekiştirdi.

Haluk Karabatak hakkında
Haluk Karabatak Pfizer ailesine katılmadan önce yine ilaç sektöründe satış-pazarlama alanında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Pfizer Türkiye’de Kurumsal Strateji Müdürlüğü yapmıştır. Ekim 2010’dan beri Orta Asya ve Kafkaslar (CauCAR) Bölge Direktörü olarak başarıyla görev yapmakta olan Haluk Karabatak, yeni görevinde 10 ülkeyi kapsayan Güney Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu olacaktır.

Çağlar Ceritoğlu hakkında
2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Pfizer ailesine katılmıştır. Pfizer Türkiye’de proje müdürü, ürün müdürü, satış ve pazarlama müdürü görevlerini başarıyla yürütmüş olan Çağlar Ceritoğlu, son olarak Mayıs 2013 tarihinden beri Doğu Avrupa, Rusya, Hindistan ve Türkiye’yi kapsayan EURIT Bölgesi’nde Anti-İnfektif grubu Bölgesel Terapötik Alan Lideri olarak görev yapmaktaydı.