Skip directly to content

PetStar 2012 Fotoğraf Yarışmasının yıldızları belli oldu!

 

Pfizer Hayvan Sağlığı’nın PetStar 2012 Fotoğraf Yarışması sonuçları kullanıcıların verdikleri oylar ve jüri üyelerinin yaptıkları seçimler sonucunda Facebook’ta açıklandı. Hayvan dostlarının kedi ve köpeklerinin fotoğraflarını http://www.facebook.com/PfizerTurkiye adresine yükleyerek yarıştıkları proje hem hayvanseverleri buluşturdu hem de PetStar 2012 Takviminde yer alacak yıldız adaylarının seçimine sahne oldu.

27 Aralık 2011, İstanbul - Pfizer Hayvan Sağlığı tarafından 6 yıldır gerçekleştirilen geleneksel PetStar takvim projesi, bu yıl sosyal medya platformlarında yürütüldü. Pfizer Türkiye Facebook sayfasında 4 hafta süren yarışmaya, toplam 85.388 kullanıcı, birbirinden güzel 13.757 kedi ve köpek fotoğrafını Petstar 2012 uygulamasına yükleyerek ya da oy kullanarak katıldı. Yarışmada toplam 402.103 oy kullanıldı. Yarışmaya 6.764 kedi ve 6.824 köpek katıldı. En çok oyu alarak kısa listeye kalan ilk 100 fotoğraf arasından 12 kedi ve 12 köpek olmak üzere 24 fotoğraf şu isimlerden oluşan jüri tarafından seçildi: Rek Ajans Başkanı İlhan Alter, Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) Asbaşkanı Ozan Belkıs, Hürriyet Gazetesi Cumartesi Eki Editörü Yeşim Çobankent, Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği (KHVHD) Başkanı Erkut Gören, Fotoğrafçı Mehmet Turgut.

PetStar 2012 Fotoğraf Yarışmasının Kazananları

KEDİLER ve SAHİPLERİ

 1. Boncuk - Aysel Durak
 2. May - Funda Bonomo
 3. Efe - Evren Sabuncu
 4. Paşa - Burcu Özden
 5. Adolf - Aslıhan Eruslu
 6. Prens - Dilek Radford
 7. Pamuk - Gizem Özdemir
 8. Lokum Basri Akgün - M. Meltem Akgün
 9. Beyaz Kapa - Zeynep Hakgüder
 10. Marto Miço - Burcu Tayaş
 11. Mavi - Burçe Boyraz
 12. Çörek - Aslı Akyıldız

KÖPEKLER ve SAHİPLERİ

 1. Asil - Gülruy Ayyıldız
 2. Ice - Fatma Şen
 3. Badem - Cahit Çubukçuoğlu
 4. İzmir - Ayşegül Doğru
 5. Luci - Ecenaz Kızıltan
 6. Dede ve Torun - Ferhat Doğan
 7. Mocha - Esin Yasuk
 8. Badem - Filiz Güler
 9. Odo - Melek Güdücüoğlu
 10. Mambo - Selen Şimşek
 11. Kanka - Seval Esen
 12. Tommy - Feza Bilge

Pfizer Hayvan Sağlığı, PetStar Yarışması ile insanlar arasında hayvan sevgisinin artmasını ve yayılmasını sağlamayı amaçladı. PetStar Yarışması, birbirinden güzel kedi ve köpek fotoğraflarının Facebook üzerinden yayılmasıyla sıcak bir yuvaya özlem duyan kedi ve köpeklerin birer aileye kavuşmasına yardımcı olmayı da hedefledi. Daha çok sayıda kişiye hayvan sevgisi aşılamak ve katılımcıların bir kedi ya da köpeği daha sahiplenmelerine katkıda bulunmak yarışmanın gerçekleşme nedenleri arasında.

Pfizer Türkiye’nin bu yıl yedincisini düzenlediği PetStar Takvim Yarışmasında katılımcıların ve jürinin oylarıyla dereceye giren en sevimli adaylar 2012 Pfizer PetStar takviminde yıl boyu hayvan dostlarıyla birlikte olacak. Takvimde yer almanın yanı sıra, kazananlara bakım ürünleriyle dolu bir PetStar seti gönderilecek.

PetStar Yarışması rakamları
Yüklenen Toplam Fotoğraf Sayısı: 13.757
Toplam Oy Sayısı: 402.103
Toplam Kullanıcı Sayısı: 85.388