Skip directly to content

Bilgi Teknolojileri

Pfizer Bilgi Teknolojileri olarak, birimlerin bilgi teknolojileri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamayı, hedef ve stratejilerin bilgi sistemleri ile desteklenmesini, teknolojinin rekabet avantajı yaratacak şekilde kullanılmasını sağlamayı amaçlarız.

Ana hedefimiz; Pfizer'in bugünkü ihtiyaçlarına cevap verebilen, gelecekteki ihtiyaçlarını da öngörebilen ve gerekli hazırlıkları gerçekleştiren, teknolojik gelişmeleri şirkete fayda çerçevesinde izleyen ve aktaran, bunu yaparken de çalışanlarının sürekli geliştiği ve birlikte çalışmaktan keyif aldığı, hizmet kalitesiyle ve anlayışıyla örnek bir divizyon olmaktır.


Sezay Demirbacak
Kıdemli BT Çözümleri Müdürü

Üniversiteden mezun olur olmaz Pfizer’de çalışmaya başladım. Okul hayatım boyunca Pfizer ile birlikte adı anılan büyük şirketlerde part-time çalışma şansı buldum fakat hiçbiri Pfizer’deki gibi samimi ve motive edici bir ortam sunmadı. Buradaki arkadaşça ve sıcak ilişkilerin iş hayatıma bu kadar yüksek derecede katkıda bulunacağına yaşamadan inanmazdım. Pfizer ailemize katılacak herkesin bu ortamı tadacağına eminim fakat BT’nin bu ortamdan daha fazla yararlandığını düşünüyorum. Bilgi Teknolojileri, yapısı gereği takım çalışmasını en çok gerektiren, koordinasyon ve iç/dış iletişimin en güçlü olması gereken bir iş birimi ve Pfizer’deki takımımız buna en güzel örneklerden biri. Ayrıca Türkiye’nin bölgemizdeki IT merkezi olması bizim sadece Türkiye değil birçok başka ülkeye hizmet vermemize ya da onlarla çok yakın çalışmamıza olanak sağlıyor. Farklı deneyimler kazanmak, uluslar arası projelerde yer almak ve uzaktan çalışmayı öğrenmek, Türkiye’de az firmada elde edebileceğiniz bir deneyim ve Pfizer BT bunun en güzel örneklerinden birini yaşatıyor diye düşünüyorum. Bizim gibi işini severek yapan ve gelişime devamlı önem veren herkesi, ilk fırsatta Pfizer’deki takımımıza bekliyoruz.