• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz SayfaAna Sayfa / Doç. Dr. Levent Mert Günay, Pfizer Afrika ve Ortadoğu İnflamasyon ve İmmünoloji Kıdemli Medikal Direktörü oldu

Gaucher hastalığı nedir?

Doç. Dr. Levent Mert Günay, Pfizer Afrika ve Ortadoğu İnflamasyon ve İmmünoloji Kıdemli Medikal Direktörü oldu


8 yıldır Pfizer ailesinin üyesi olan, 2019’dan bu yana Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin İnflamasyon & İmmünoloji Medikal Direktörü görevini başarıyla yürüten Doç. Dr. Levent Mert Günay, 1 Eylül itibariyle Pfizer Afrika ve Ortadoğu İnflamasyon ve İmmünoloji Kıdemli Medikal Direktörü rolünü üstlenecek.

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan, ihtisasını da aynı üniversitenin Üroloji Anabilim Dalı’nda tamamlayan Doç. Dr. Levent Mert Günay farklı üniversitelerde ve hastanelerde çalıştı. Akademik alanda birçok yayını olan Günay, Pfizer’deki kariyerine medikal danışman olarak 2013’te başladı. 2019’dan bu yana Pfizer Gelişen Pazarlar ve Çin İnflamasyon ve İmmünoloji Medikal Direktör görevini sürdürmekteydi.

Doç. Dr. Levent Mert Günay yeni sorumluluğu ile ilgili şunları söyledi: “Pfizer rotasyon kültürünün çok güçlü olduğu, çalışanlarına yeni ufuklar açan bir kurum. Bu çatı altında, hasta ve toplum sağlığı için çalışırken, bilimsel kimliğimi de geliştirdim; bu birikimimi tıbbi ihtiyacın en yoğun olduğu Afrika ve Ortadoğu’da yaşayan insanların hizmetine sunabileceğim için mutluyum.”

Pfizer Hakkında:

Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer'de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.