Skip directly to content

COVID-19 HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

on Tue, 10/13/2020 - 11:18

https://pfe-pfizercom-prod.s3.amazonaws.com/COVIDIcon.jpg

COVID-19 HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ
Güvende kalıp yayılmasını nasıl önleyebiliriz?

 Pfizer halkın gelişmekte olan güncel durumla ilgili endişelerini anlamaktadır. COVID-19 pandemisiyle mücadele için elimizden geleni yapıyoruz ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini korumak, ilaçlarımızın hastalara ulaşmasını sürdürmek ve hastalığın yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için adımlar atıyoruz.

 “Pfizer bu zorlu dönemde  COVID-19 pandemisiyle mücadele için elinden geleni yapmayı taahhüt etmektedir. Pfizer de dahil pek çok şirket enfekte hastaların yeni çıkan bu virüsle mücadelelerine yardımcı olacak antiviral tedavileri ve enfeksiyonu önleyip hastalığın daha da yayılmasının önünü kesecek yeni aşıları geliştirmek için çalışıyor. Pfizer kendi potansiyel antiviral tedavilerini geliştirirken, BioNTech ile potansiyel bir mRNA koronavirüs aşısı üzerinde çalışıyor.  Sektör genelinde hep birlikte  bilimsel uzmanlığımızı, teknik becerilerimizi ve üretim olanaklarımızı bu kriz sürecinde mücadele için kullanıyoruz.”

Albert Bourla, Başkan ve CEO

Çalışanlarımız

Dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarımızın güvenliği en önce gelmektedir. Çalışanlarımızı ve yüklenicilerimizi korumak için uygun adımları atıyor, devletlerin getirdiği tüm şartlara uyuyor ve durumu sürekli izleyerek çalışma, seyahat, kişisel korunma ve hijyen konularında uygun tavsiyelerde bulunuyoruz. Bunlar çalışanlarımızın, hastalarımızın, paydaşlarımızın ve toplumumuzun sağlığı ve esenliği için önem taşıyor.

Üretim ve Tedarik Zincirimiz

Pfizer, ilaçlarımızın tedariğini sürekli ve titiz bir şekilde takip etmektedir. Dünya genelinde 40’tan fazla merkez ve 200’den fazla tedarikçimizle sektördeki en ileri tedarik zinciri sistemlerinden birini çalıştırmaktayız. Bu sistem kapasiteyi ihtiyaca göre arttırıp azaltmamızı sağlamaktadır.

Üretim ve tedarik zincirindeki uzmanlarımız Pfizer ilaçlarının dünya genelinde hastalara sunulmaya devam etmesini sağlamak için ara vermeden çalışmaktadır. An itibarıyla tedarik zincirimizde hiçbir aksaklık meydana gelmemiş, dünyanın dört bir yanında etkilenen bölgelerdeki fabrikalarımızın hepsi faaliyetlerini sürdürmektedir.  Merkezlerin operasyonlarını yönetmek için eşi görülmemiş, geniş kapsamlı bir hazırlık planını uygulamaya koyduk ve paylaşacak yeni bir bilgi olduğunda, zamanında güncellemeler yapmaya devam edeceğiz.

Hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için üretimi arttırdık, talebi en kritik ürünlere kaydırdık ve pek çok merkezimizde fazla mesaiye geçtik. Aynı zamanda, ürünlerimizin merkezlerimizden paydaşlarımıza ulaşmasını sağlamak için talep takibini, sipariş yönetimi süreçlerini ve lojistik kontrol programını güçlendirdik.  Pfizer’in geliştirdiği, tedarik operasyonlarımıza yönelik dijital bir çözüm olan Dijital Operasyonlar Merkezinin kapsamını genişlettik. Bu genişletilmiş kapsam merkezlerimizdeki çalışanlarımızın fiziksel ya da sanal olarak bağlantıda kalmalarını ve sosyal mesafe kurallarına uyarak birlikte çalışmalarını sağlayan görsel yönetim ve aksiyon takibi olanaklarını sağlıyor.  

Bilimimiz

Pfizer’deki bilim insanlarımız ve uzmanlarımız 170 yıldır global sağlık krizleriyle mücadele etmekte, pek çok farklı durum nedeniyle sorunlar yaşayan hastalar için çeşitli aşılar ve ilaçlar çıkarmaktadır. COVID-19 olgusunda da bu pandemiye yönelik medikal çözümler geliştirmek için çalışıyoruz.

Acil yanıtımız çerçevesinde, kütüphanelerimizde yakın ilişkili virüslere karşı aktivite sergileyen ve modellememize göre COVID-19’a karşıda potansiyel taşıyabilecek antiviral bileşikleri belirledik.   Ayrıca iş ortağımız BioNTech ile birlikte potansiyel bir COVID-19 aşısı geliştirmek için çalışıyoruz.

Daha geniş ölçekte ise Pfizer sektör genelinde bilimsel uzmanlığımızı, teknik becerilerimizi ve üretim olanaklarımızı gelişen bu krizle mücadelede kullanmak için tek bir takım olarak çalışmayı taahhüt etmektedir.