Skip directly to content

Cambridge, UK

Pfizer Neusentis Birimi
 

Neusentis,  Pfizer Araştırma Birimi: Pfizer Limited’in bir parçası olan Neusentis, Pfizer Ağrı&Duyusal Hastalıklar ve Rejeneratif Tıp birimlerini, Cambridge’de tek bir biyoteknoloji-benzeri birimde toplamıştır. Neusentis, ağrı, duyusal hastalıklar ve rejeneratif tıp alanlarında yapılan araştırmaları birleştiren biyoteknoloji-benzeri bir birim olarak Nisan 2011’de kurulmuştur.

Pfizer, sodyum kanalları alanında dünyada öncü bir uzmanlığa sahiptir. Neusentis’deki bilim insanları bu uzmanlığı, ilgili mekanizmanın etkilediği tüm ağrı alanlarında kullanılabilecek yeni ilaçların geliştirilmesi için kullanmaktadır. Aynı zamanda, iyon kanallarına bağlı duyusal ve görsel hastalıklar üzerinde araştırma yapmakta ve 2011 yılında ülseratif kolitli hastalarla başlatılan, Pfizer’in ilk kök hücre klinik araştırmasını da içeren, rejeneratif medikal portföyü sürdürmektedirler.

Pfizer Cihaz Önem Merkezi (DCoE)

Pfizer’in Cihaz Mükemmeliyet Merkezi, enjektör ve inhaler gibi ilaç alım cihazları dizaynı ve geliştirilmesi üzerine uzmanlaşmıştır. DCoE ekibi Cambridge’de, yeni cihazların dizaynından sorumludur. DCoE Pfizer ilaçları için, optimum cihaz dizaynına ulaşmak için birçok dış partnerle de çalışmaktadır.