• Kullanım Koşulları

  • Aydınlatma Metni

  • Site Haritası

  • Bize Ulaşın

  • ​​​​​​​Bilgi Toplumu Hizmetleri

  • Gizlilik Politikası

  • Çerez Politikası

  • Pfizer Worldwide

HOT TOPIC Placeholder

 Bulunduğunuz Sayfa : Ana Sayfa / Berfu Yazıyurt, Pfizer Doğu Avrupa Bölge Lideri oldu

Berfu Yazıyurt, Pfizer Doğu Avrupa Bölge Lideri oldu

Pfizer Türkiye’ye 19 yıl önce katılan Berfu Yazıyurt, Global Yerleşik Portföy (Global Established Products) Doğu Avrupa Bölge Lideri olarak atandı. Berfu Yazıyurt’un yeni sorumluluk alanı Türkiye, Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Slovenya, Makedonya, Karadağ, Kosova ile Arnavutluk’tan oluşan Güney Doğu Avrupa Bölgesi de dahil olmak üzere, tüm Doğu Avrupa Bölgesi’ni kapsayacak.

TED Ankara Koleji mezunu olan Berfu Yazıyurt, Bilkent Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitimine George Washington Üniversitesi’nde devam etti. Pfizer’e 1997’de katılan Berfu Yazıyurt, en son üstlendiği GEP Türkiye Liderliği pozisyonunun öncesinde satış pazarlama direktörlüğü, kurumsal strateji ve iş geliştirme direktörlüğü, pazarlama müdürlüğü, ürün müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlardaki sorumluluklarını başarıyla yürüttü.

Pfizer Doğu Avrupa Bölge Lideri Berfu Yazıyurt yeni görevi hakkında şunları söyledi: “Başarılı çalışmaları ve yetiştirdiği lider yöneticiler ile en fazla güven duyulan ülkelerden biri olan Pfizer Türkiye diğer Pfizerler arasında “lider okulu” algısına ve unvanına sahip. Yenilikçi eğitim, gelişim ve insan kaynakları uygulamalarıyla çalışanlarını her zaman destekleyen Pfizer Türkiye’den yetişen biri olarak daha geniş bir coğrafyaya açılmanın heyecanını yaşıyorum. Yeni görevimdeki sorumluluklarım; GEP (Global Yerleşik Portföy) iş modeline yönelik stratejiler geliştirmek, kaynak kullanımını optimize etmek, farklı pazarlarda fırsatları belirleyip iyi uygulamaları öne çıkartmak ve bu pazarlardaki performansı güçlendirmek için liderlik takımına yön vermek olacak.”

SAĞLIĞINIZCovid-19ÜrünlerimizHastalıklar ve TedavileriHastalık PlatformlarıAMACIMIZHakkımızdaTari̇hçemi̇zDeğerleri̇mi̇zBaşari ve Ödülleri̇mi̇zYönetim TakımıPfizer ve ToplumSen Çok YaşaPFIZERLİ OLMAKBurada Sınır YokAçık PozisyonlarSık Sorulan SorularPFIZER'DE BILIMAr-Geİlaçta Ar-Ge, Türkiye ve PfizerPfizer Ar-Ge MerkezleriUluslararası Ar-Ge AğıCovid-19

Web Sitesi Sorumlusu: Beyza Yazıcılar

Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz.
Sitemizin ürünler bölümü sağlık mesleği mensupları içindir. Soru, öneri ve taleplerinizi bize Bize Ulaşın linkinden iletebilirsiniz.